Rozpoczynamy w nowej rzeczywistości szkolnej, gdyż jak wiemy w progi naszej szkoły zawitała reforma i przekształciła Gimnazjum nr 6 w Szkołę Podstawową nr 17. Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 zaszczycili nas swoją obecnością wiceprezydent Grudziądza p. Marek Sikora, prezes KW Wisła p. Henryk Wichrowski, Przedstawiciele Związku Sybiraków  z p. prezes Eugenią Dziemiańczuk. Goście życzyli uczniom m.in. wielu sukcesów w nauce i sporcie. Nie sposób tu nie wspomnieć, że o wielkim sukcesie wakacyjnym uczniów klasy sportowej 2e, którzy zwyciężyli w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Ponadto powitaliśmy serdecznie nowych uczniów naszej szkoły, a w szczególności uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z nauką.

Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna
  Znów dni popłyną pracowite
  Nad książką szkolną, nad zeszytem.
  Życzę wam wszystkim na początek
  Szkolnego roku samych piątek
                           / Jan Brzechwa/

Uczniom klas trzecich życzymy, aby ten ostatni w naszej szkole rok nauki był nie tylko ciężką pracą ale i przyjemnością. Pierwszoklasiści pamiętajcie nie taki diabeł straszny jak go malują. Mamy nadzieję, że pozostali uczniowie nie spoczną na laurach.

Pamiętajcie! Wiele zależy od was.