6 października 2017 r. przeżywaliśmy w szkole XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją!”, przygotowany przez panie katechetki: p. Aleksandrę Mikołajek, p. Grażynę Wójtowicz oraz p. Katarzynę Grohs (dekoracja). Uczniowie w strojach galowych, nauczyciele oraz rodzice, uczestniczyli w uroczystym apelu, poświęconym św. Janowi Pawłowi II.    
W programie artystycznym po raz pierwszy w naszej szkole wystąpili uczniowie kl. Ia i Ib przy współudziale uczniów klas: VIIa, IIb, IIIc, IIIe. Pierwszoklasiści, ubrani w stroje narodowe świata –  Indianie, Japonki, Afrykanie, Chińczyk, Meksykanin, Górale, Góralki, Kociewianki i inn., śpiewali piosenki  oraz recytowali wiersze, opowiadające o życiu Karola Wojtyły, późniejszego św. Jana Pawła II, który stał pośrodku dzieci.   
     Uczniowie klas starszych również recytowali wiersze, a także śpiewali „Barkę”, ulubioną pieśń św. Jana Pawła II. Utworem, który zaangażował wszystkich obecnych w sali gimnastycznej była piosenka rapowa pt. „Lolek”, której przewodzili uczniowie klas IIIc i IIIe.
     Pani Wicedyrektor Anna Góra podziękowała małym artystom za występ oraz wszystkim uczniom za wzorowe zachowanie podczas uroczystości. Uczniowie występujący w apelu zostali obdarowani słodyczami oraz pamiątkowymi, okolicznościowymi obrazkami z wizerunkiem św. Jana Pawła II.

Fotogaleria