Pasowanie uczniów klas pierwszych

Dnia 19 października uczniowie klas 1a i 1b poprzez pasowanie na ucznia dołączyli do grona społeczności Szkoły Podstawowej nr 17 im. Sybiraków. Było to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia. Maluszki przygotowywały się do uroczystości od kilku tygodni. Scenariusz pasowania obejmował zarówno naukę piosenek w języku polskim, jak i pokazywał umiejętności dzieci prezentując piosenki w języku angielskim. Uczniowie klas pierwszych pięknie recytowali wiersze. Uroczystość zawierała także treści matematyczne i polonistyczne. Dzieci wykazały się również wiedzą na temat najbliższego otoczenia i swojego kraju. W formie piosenki przedstawiły znane im zasady bezpieczeństwa. Odświętnie ubrani, w biretach na główkach stanęły dumnie przed panią dyrektor, która symbolicznie ołówkiem pasowała każdego pierwszaka na ucznia naszej szkoły. Przepiękna scenografia przygotowywana przez panią Ewę Nowacką i Katarzynę Grohs podniosła rangę imprezy i dodała atrakcyjności akademii. Na zakończenie pasowania uczniowie klas 1 otrzymali niespodzianki w postaci Rogów Obfitości. wypełnionych smakołykami, przygotowanych dzięki rodzicom, wychowawcom i Radzie Rodziców oraz dyplomy potwierdzające udział w pasowaniu. Po zakończeniu części oficjalnej pani dyrektor Renata Matuszak symbolicznie pokroiła tort przygotowany specjalnie na tę okazję. Rodziców wraz dziećmi zaprosiła do degustacji. Akademia była przeżyciem także dla rodziców, którzy oglądali ją z dumą, zachwytem i ze łzami w oczach. Uroczystość ta miała również ogromne znaczenie dla wychowawców, dyrekcji szkoły i nauczycieli, którzy po kilkunastu latach ponownie powitali w swoich progach uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej.