Już od siedmiu lat, 8 listopada obchodzimy Dzień „Śniadanie Daje Moc” wspólnie ze szkołami z całej Polski. To dzień  obchodzony w Europie jako Dzień Zdrowego Jedzenia
i Gotowania. Organizatorami programu „Śniadanie Daje Moc” jest Partnerstwo dla Zdrowia – wyjątkowa koalicja: Danone, Lubella (należąca do Grupy Maspex Wadowice), marki Biedronka (należąca do Grupy Jeronimo Martins) oraz Instytutu Matki i Dziecka – wiodącej w kraju instytucji naukowej i medycznej.

Nasza szkoła przystępuje do akcji po raz pierwszy po przekształceniu w szkołę podstawową z dniem 1 września 2017r. Udział wzięły obie klasy pierwsze:klasa Ia z wychowawcą Oliwią Sikorską i nauczycielem wspierającym Mirosławą Dobrzyńską i klasa I b z wychowawcą Izabelą Kwiatkowską. Celem projektu jest przede wszystkim zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a także przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Uczniowie klas pierwszych od pierwszych dni nowego roku szkolnego brali udział w 6 Misjach Śniadaniowych podzielonych na Misje Klasowe, Misje Domowe i Specjalne, które zbliżały ich do finału akcji. Materiały – scenariusze udostępnione przez organizatorów przyczyniły się do pogłębienia wiedzy uczniów na temat prawidłowego odżywiania. Wszystkie działania były oparte na 12 zasadach zdrowego odżywiania dla uczniów – według Instytutu Matki i Dziecka.

Zależało nam, aby wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączyć z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów. W  Dniu „Śniadanie Daje Moc” wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe, wesołe kanapki, jajeczka ze szczypiorkiem i wiele gatunków pieczywa. W menu oprócz kolorowych kanapek nie zabrakło owocowych i warzywnych przekąsek, jogurtów czy świeżo wyciskanych soków owocowych.  Wcześniej miejsce, w którym miał odbyć się finał programu, opiekunowie przyozdobili plakatami przygotowanymi przez uczniów w ramach akcji. Stół udekorowano białym obrusem, owoce i warzywa ozdobiono w artystyczny sposób. Gośćmi honorowymi, którzy wspólnie spożyli z nami zdrowe śniadanie były  obie panie dyrektor, członkowie Rady Rodziców. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej i lokalnej społeczności.