17 września 1939r. ZSSR dokonał zbrojnej napaści na Polskę. W 80 rocznicę tego dnia odbyła się uroczysta msza św. w intencji Sybiraków w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe.

Mszę celebrował  ks. Marek Borzyszkowski. Pani Danuta Kołodziejczak przybliżyła losy Sybiraków i prosiła, aby pozostali w pamięci zebranych. Zaapelowała do młodzieży aby wyciągnęli naukę z historii i nie dopuścili do kolejnych wojen. Tych pięknych słów wysłuchali także zaproszeni goście – posłowie, przedstawiciele grudziądzkich władz, służb mundurowych, oraz młodzież grudziądzkich szkół. Uroczystość uświetniły liczne poczty sztandarowe. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie  klasy 5 z opiekunami Violettą Kuchtą, Izabelą Zielińską oraz Moniką Oczyńską.