W środę 4 grudnia uczniowie klasy III a wzięli udział w warsztatach Bożonarodzeniowych. Zadaniem trzecioklasistów było wykonanie Bałwanka z pudełka po mleku. Uczniowie przy wskazówkach pracownika CEE i pomocy nauczycieli realizowali kolejne etapy powstawania ozdoby świątecznej. Obklejali karton białą krepą, wycinali nos. Z tkaniny formowali czapeczkę. Przy pomocy dorosłych doklejali oczy i puchowe guziki. Na koniec przyczepiali łapki bałwankowi wykonane z drucików i białej krepy. Podczas pracy, w tle odtwarzane były piosenki świąteczne, które zachęcały dzieci do wykonywania zadania. Prezentem na koniec warsztatów były słodkości przygotowane przez elfy. Uczniowie z uśmiechami na twarzy powrócili do szkoły.