Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele

Od dnia 26.10.2020 roku zajęcia stacjonarne w klasach 4-6 zostają zawieszone. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 października 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uczniowie klas 4-6 przechodzą na naukę zdalną.

Nowe zasady funkcjonowania szkół podstawowych wejdą w życie od soboty 24 października 2020 r. i będą obowiązywały do niedzieli 8 listopada 2020 r.

Klasy I-III w naszej szkole będą funkcjonowały stacjonarnie wg dotychczasowego planu.

W okresie zawieszenia zajęć w szkole dla klas 4-6, obiady będą wydawane wyłącznie uczniom klas 1-3.

• Zachęcam rodziców, aby motywowali swoje dzieci do pogłębiania wiedzy i umiejętności w czasie zawieszenia zajęć w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntowaći poszerzyć wiedzę, m.in. na platformie epodręczniki.pl. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.
  • Proszę rodziców o śledzenie komunikatów GIS, MZ i MEN NiSW dotyczących sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez dyrektora szkoły.

Szczegółowe warunki realizacji nauczania zdalnegodla uczniów Szkoły Podstawowej nr 17 w Grudziądzu

1. Zajęcia edukacyjne w klasach 4-6 będą realizowane zdalnie na platformie Google Meet, wg planu zamieszczonego na stronie szkola17.pl., zakładka Uczymy się w domu.
    2. Zajęcia rewalidacyjne, logopedyczne, korekcyjno-kompensacyjne, dydaktyczno-wyrównawcze w klasach 4-6 prowadzone będą zdalnie wg planu zajęć zdalnych.
    3. Długość przerw będzie zgodna z planem zajęć stacjonarnych, czas zajęć lekcyjnych nie ma wpływu na długość przerw.
    4. Czas zajęć: 30 min. zajęć + 15 min. konsultacji (w zależności od potrzeb uczniów i nauczyciela).
    5. Praca biblioteki szkolnej – zgodnie z planem, stacjonarnie. Uczniowie/rodzice mogą zamówić książkę przez e-dziennik, którą można odebrać indywidualnie, po uprzednim umówieniu się z nauczycielem biblioteki – samodzielnie lub przez rodzica.

a) Poniedziałek 8.0-14.00
b) Środa 8.00-13.00
c) Piątek 8.00-12.00

6. Praca pedagoga szkolnego – zgodnie z planem, stacjonarnie.

a) Poniedziałek 8.00-14.00
b) Wtorek 10.30-14.30
c) Środa 9.00-13.00
d) Czwartek 8.00-12.00
e) Piątek 8.00-12.00

7. Praca świetlicy szkolnej dla klas 1-3 – zgodnie z planem, stacjonarnie, od poniedziałku do piątku, w godz. 6.45-15.30.

Dyrektor szkoły Renata Matuszak