Dnia 20 września uczniowie klas 1a i 1b wraz z wychowawcami udali się do jednostki Strażniczo-Gaśniczej nr 1 mieszczącej się na ulicy Piłsudskiego. Starszy ogniomistrz przywitał nas w progu budynku. Na początku zadał uczniom pytanie – Jaki jest numer alarmowy Straży Pożarnej? Na odpowiedź nie czekał długo, wszyscy pierwszoklasiści znali odpowiedź na to pytanie.  Potem oprowadził nas po ważnych pomieszczeniach. Najpierw uczniowie zwiedzili miejsce, gdzie dyżurny pracownik odbiera telefony, podejmuje ważne decyzje i wysyła oddziały na akcje. Następnie przeszliśmy do największego pomieszczenia gdzie znajdują się wozy strażackie z całym oprzyrządowaniem. Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem wyposażenia samochodów. Funkcjonariusz straży omawiał do czego służą kolejne przedmioty i jak wykorzystują je w pracy. W międzyczasie opowiedział na czym polega praca strażaka, i jak trudny to zawód. Poinformował uczniów, że ubiór całkowity na każdą akcje strażaka waży 38 kg. Pokazał też siłownię, na której pracownicy ćwiczą by być lepszymi i silniejszymi strażakami. Na pytania zadawane przez uczniów opowiedział co należy zrobić aby być strażakiem i jak trudna to droga. Strażacy pokazali uczniom jak zjeżdża się z góry na akcje. Ostatnim puntem spotkania było przymierzanie przez wszystkich uczniów hełmu strażackiego. Dzieci były zachwycone i z wypiekami na twarzy wracały do szkoły.

fotogaleria

 
Skip to content