Bibliotekarz – Małgorzata Zielińska

BIBLIOTEKA ZAPRASZA DO WYPOŻYCZANIA NOWYCH, CIEKAWYCH KSIĄŻEK pozyskanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Regulamin biblioteki szkolnej

Regulamin Centrum Informatyczno-Multimedialnego

Szkolny Regulamin korzystania z bezpłatnych podręczników i materiałów edukacyjnych

Narodowe Czytanie „Moralność Pani Dulskiej”

4 września 2021 r. odbyła się uroczystość Narodowego Czytania „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Nasza szkoła również przystąpiła do akcji.

3 września uczniowie klas 1-3 zostali zapoznani z celem uroczystości, wykonali prace plastyczne z tytułem lektury, czytanej podczas tegorocznych obchodów. Na holu szkoły widniała tablica zawierająca informacje o uroczystości, biografię autorki książki oraz najważniejsze utwory Gabrieli Zapolskiej.

Dzień Sybiraka w bibliotece szkolnej

Dnia 15.09.2021 r. w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Sybiraka” z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała wystawę książek o tematyce: Sybir i Sybiracy. Książki pochodzą ze zbioru biblioteki szkolnej SP17.
Autor zdjęć – Piotr Bilski.
Na drugim zdjęciu pani Danuta Kołodziejska- prezes koła Związku Sybiraków w Grudziądzu

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
Święto zostało ustanowione w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę książki w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych oraz rolę biblioteki w życiu szkoły.
Hasło tegorocznych obchodów to: „Baśnie i legendy z całego świata”.
Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała wiele działań. W klasach 1-3 odbyły się lekcje biblioteczne na temat baśni i legend. Uczniowie zobaczyli przygotowaną prezentację multimedialną, odbyło się czytanie wybranych legend i baśni, baśniowe zagadki oraz projekcja baśni „O smoku Wawelskim”.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada od 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. W tym dniu w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia i zabawy integracyjne dla kl.1-3 podczas, których dzieci zostały zapoznane z historią misia, odbyła się zabawa polegająca na wspólnym rysowaniu klasowego misia. Dla wszystkich klas wspólnie z samorządem uczniowskim ogłoszony został konkurs plastyczny na najpiękniejszego misia.