Dnia 28 września uczniowie klas I a i I b, pod opieką wychowawców wzięli udział w Festynie z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu „Dzień bez samochodu”. Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli swoją przygodę od przejazdu specjalnie przygotowanym tramwajem z Pl. Stycznia. W pojeździe mieli okazję skasować przygotowane na tę uroczystość bilety specjalne. Razem z uczniami SP nr 5 i SP nr 8 dojechaliśmy do Tarpna gdzie przywitały nas maskotki grudziądzkie, którym dzieci miały okazję uścisnąć dłoń. Na pętli czekały na nas autobusy, które ulicami Grudziądza przewiozły nas na stadion Olimpii gdzie czekały na uczniów grudziądzkich szkół atrakcje. Najpierw klasy pierwsze wzięły udział w rywalizacji sportowej. Następnie mogły skorzystać z atrakcji przygotowanych przez miasto: karuzelę, piłeczki do skakania, dmuchane zjeżdżalnie. Na stadionie pojawili się także policjanci z ruchu drogowego i Straż Pożarna, która zaprezentowała dzieciom z czego składa się wóz strażacki. Na koniec imprezy uczniowie zostali obdarowani prezentami przygotowanymi przez MZK i policję. Dzieci dostały piórniki, ramki do zdjęć, odblaski, grę domino… Celem festynu było kształtowanie zachowań proekologicznych, upowszechnianie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego. Akcja przyczynia się również do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczeń powietrza.

Fotorelacja

 
Skip to content