Dnia 6 listopada uczniowie klas Ia i Ib z opiekunami uczestniczyli w kolejnym seansie profilaktycznym w ramach Akademii Bezpieczeństwa w kinie Helios. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w przypadku zagrożenia ogniem i czadem. Zajęcia prowadzone były przez funkcjonariusza Straży Pożarnej. W sposób praktyczny poprzez 4 filmiki sytuacyjne pracownik straży pożarnej wyjaśnił uczniom jak należy zachować  się w przypadku zagrożenia pożarem lub zatruciem czadem. Wyjaśnił też co to jest czad i jakie są objawy zatrucia czadem. Poinformował maluchy,  że w domach gdzie znajdują się piece, powinny być zamontowane odpowiednie czujniki. Uczniowie grudziądzkich szkół przypomnieli także numery telefonów alarmowych. Po zakończonych zajęciach uczniowie obejrzeli film pt. Potworna rodzinka.

 
Skip to content