W ramach projektu „Wzorowa łazienka” uczniowie klasy gimnazjalnej IIIa, którzy są aktywnymi członkami Szkolnego Koła PCK, podzieleni na dwie grupy przeprowadzili zajęcia w klasach 1a i 1b. Miały one na celu promować Światowy Dzień Toalet oraz pogłębić wiedzę na temat higieny osobistej. Zajęcia rozpoczęły się rozmową kierowaną dotyczącą elementów zdrowego stylu życia. Następnie odbył się quiz o zasadach zachowania zdrowia. Indywidualnym zadaniem każdego pierwszaka było dopasowanie elementów układanki o działaniach prowadzących do zachowania higieny osobistej. Kolejnym punktem zajęć było rozpoznawanie z zasłoniętymi oczami przedmiotów niezbędnych w każdym domu, a służącym do utrzymania czystości ciała  oraz ćwiczenia ruchowe w rytmie piosenki „Mydło wszystko umyje”. Maluchy bezbłędnie odgadywały zagadki, które były następną niespodzianką przygotowaną przez gimnazjalistów. Na zakończenie uczniowie wykonali pracę plastyczną prezentując swoją wymarzoną łazienkę techniką dowolną. Z radością podziękowali starszym koleżankom i kolegom za  ciekawą lekcję, na której utrwalili wiedzę o stosowaniu środków higieny, zdrowym stylu życia i znaczenia oszczędzania wody. Trzecioklasiści pochwalili pierwszaków za aktywność oraz umiejętność pracy indywidualnej i zespołowej.

Animatorzy zajęć:
 – w klasie 1a: Julia Depta, Weronika Stachulska, Róża Szeligowska, Kacper Kwiatkowski, Paweł Śmigalski;
– w klasie 1b: Klaudia Kallas, Julia Juszczyńska, Jagoda Kitzermann, Kacper Arendt, Krzysztof Piątek

Fotogaleria

 
Skip to content