Uczniowie klas Ia, Ib oraz IVa wraz z wychowawcami realizowali podczas zajęć ogólnopolski program „Dziel się uśmiechem”. Głównym celem tego programu jest budowanie wśród uczniów świadomości, jak ważna jest troska o zdrowe zęby oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej. Podczas zajęć poruszane były zagadnienia z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej, zbilansowanej, zdrowej diety oraz aktywnego stylu życia.

Każdy uczestnik otrzymał zestaw do pielęgnacji zębów składający się ze szczotki i pasty do zębów oraz bezcukrowej gumy do żucia, a także materiały edukacyjne zawarte w książeczce „Ja i moje zęby”. Materiały zostały przygotowane tak, aby w ciekawy sposób pokazać uczniom najważniejsze zasady oraz zalety dbania o zęby. Przy ćwiczeniach, grach i quizach dzieci zdobyły wiedzę o prawidłowej higienie jamy ustnej, a ponadto świetnie się bawiły.

Realizacja programu „Dziel się uśmiechem” odbywa się w szkołach podstawowych dzięki inicjatywie Polskiego Czerwonego Krzyża i partnerów, m. in. Wrigley Poland, Polskim Towarzystwem Stomatologicznym i Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej.

 
Skip to content