11 listopada uroczyście obchodzono 101 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W miejskich uroczystościach patriotycznych wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu grudziądzkiego, delegacje wojskowe, kombatanckie i szkolne. Szkołę Podstawową Nr 17 reprezentowali uczniowie: Sandra Koper, Kinga Warsińska i Seweryn Madziąg wraz z pocztem sztandarowym oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: Izabela Zielińska i Ewa Wojciechowska. Obchody Narodowego Święta Niepodległości zainaugurowała msza święta odprawiona w intencji Ojczyzny w grudziądzkiej Bazylice Kolegiackiej. Dalsze uroczystości patriotyczne zgodnie z ceremoniałem wojskowym w asyście kompani honorowej kontynuowane były na Rynku Głównym pod pomnikiem Żołnierza Polskiego. Delegacje złożyły wiązanki kwiatów i oddały hołd bohaterom.

 
Skip to content