Dnia 16 grudnia 2019, odbyły się w naszej szkole jasełka bożonarodzeniowe pt „Narodziło nam się dziecię”. Zostały przygotowane przez klasę 3a, uczniów klasy 5a, 1a, 2b, 3b pod opieką p. Oliwii Sikorskiej oraz Mirosławy Dobrzyńskiej. Jasełka odbyły się dwukrotnie o godzinie 9.00 małych artystów mogła podziwiać społeczność uczniowska i rodzice. Natomiast o 12.30 wszyscy nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście; Sybiracy, ksiądz kapelan Henryk Kujaczyński, emerytowani nauczyciele, rada rodziców.
Przedstawianie rozpoczęło się Tańcem Śnieżynek. Zgodnie z tradycją byli więc Maria i Józef, trzej królowie, pasterze i aniołowie, były także nawiązania do współczesności (szczególnie rozbawiające publiczność).
Spektakl, zawierający zarówno partie mówione, jak i śpiewane (widzowie mogli usłyszeć znane kolędy), został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami. Było wiele pozytywnych emocji, śmiesznie i wzruszająco. Dodatkową atrakcją, której udzieliła nam klasa 1a, był układ taneczny przygotowany przez panią M. Kobylacką i I. Zielinską na Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Wesołym, świątecznym akcentem była piosenka Merry Christmas Everyone Shakin’s Stevens zatańczona przez uczniów przebranych w czapki Mikołaja.
Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła wszystkim zebranym życzenia bożonarodzeniowe. Życzenia bożonarodzeniowe złożyli także pani prezes koła Sybiraków, ksiądz kapelan, emerytowani dyrektorzy szkoły.
Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a śpiew chóru dopełniał całość przedstawienia. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.
Jasełka będą zapamiętane przez wszystkich, a na kolejne czekamy z niecierpliwością.