Dnia 8 października 2021 r. społeczność naszej szkoły uroczyście obchodziła XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się! W tym dniu, dzieci w stroju galowym, uczestniczyły w apelu, przygotowanym przez uczniów kl. IIa, IIb, IIIa, IIIb, IVa oraz IVb pod kierunkiem p. katechetki Aleksandry Mikołajek. Dekorację do uroczystego apelu, przygotowała
p. Mirosława Dobrzyńska.

Uczniowie przedstawili historię życia Karola Wojtyły, późniejszego Papieża, w formie wierszowanej, przeplataną śpiewem piosenek: „Nie ma lepszego od Jana Pawła II”, „Jestem dzieckiem Bożym”, „Gdy na morzu wielka burza”, „”Nie ma takiego jak Jezus”. Uczennice i uczniowie klasy IIIb, w rytm muzyki, wykonywali taniec ze wstążką. Wszystkie dzieci, w jednakowych strojach – żółtych bluzeczkach, prezentowały się znakomicie.

Sala gimnastyczna tętniła życiem i radością z przeżywanego
w szkole Dnia Papieskiego. Wszyscy uczniowie, wraz z nauczycielami, włączali się w śpiewanie okolicznościowych piosenek. Wykonywane gesty, połączyły wszystkie dzieci naszej szkoły, które przyswajały wiedzę o św. Janie Pawle II bawiąc się, śpiewając i tańcząc.

Na zakończenie, występujące w apelu dzieci, otrzymały pamiątkowe obrazki. Pani Dyrektor Anna Góra, podziękowała wszystkim za trud włożony w przygotowanie Dnia Papieskiego oraz poczęstowała uczniów słodyczami.

 
 
 
Skip to content