MY – uczniowie klasy 4a,5a i 5b wraz z wychowawcami i opiekunami, udaliśmy się dzisiaj w podróż autokarem do Gdyni.
Choć nie była ona krótka, udało się nam dotrzeć szczęśliwie do celu.
Rozpoczęliśmy zwiedzanie od Akwarium Gdyńskiego. Mieliśmy okazję zobaczyć zbiory i ekspozycje wodnej fauny i flory. Oglądaliśmy cztery główne biotopy występujące na świecie: rafy koralowej, toni oceanicznej, gęstych tropików Amazonii oraz Morza Bałtyckiego.
Po zakończeniu tego etapu wycieczki zakupiliśmy pamiątki i ruszyliśmy na plażę skwerem Kościuszkowskim, podziwiając jachty i piękną Zatokę Gdańską.
Docierając na plażę, zrobiliśmy sobie piknik na ciepłym piasku. Spożyliśmy posiłki, odpoczęliśmy w blasku słońca i świetnie się bawiliśmy. 😉
Następnie ruszyliśmy do Muzeum Miasta Gdyni. Sam budynek, jak i eksponaty w nim znajdujące się, zrobiły na nas nie lada wrażenie. Zwiedzaliśmy wystawę „Gdynia – dzieło otwarte”. My już wiemy, jak długo istnieje to słoneczne miasto. A Ty? 😊
Z czystym sumieniem możemy polecić Wam odwiedzenie tego urokliwego i pełnego historii miasta.
Ostatnim przystaniem naszej podróży był McDonald’s. Następnie ruszyliśmy w drogę powrotną do Grudziądza, gdzie szczęśliwie odebrali nas rodzice i opiekunowie 😉