05.05.2022 r. klasa 5b odwiedziła Bibliotekę Miejską im.W Kulerskiego. Wyjscie było okazją do poznania bogatej historii tego niezwykłego grudziądzkiego budynku. Uczniowie mieli okazję zwiedzić introligatornię,podziwiać wiekowe sprzęty, takie jak gilotyna i nożyce. Sprzęty, choć dość stare, są w ciągłej eksploatacji. Kolejnym punktem wizyty były czytelnie oraz magazyny biblioteczne z niespotykanym rozwiązaniem budowy drewnianego stropu, służącego do lepszej cyrkulacji powietrza, w celu ochrony zbiorów bibliotecznych. Przejście po takiej ,,dziurawej” podłodze napawało niektórych obawami…
Następnym niezwykle ciekawym doświadczeniem było oglądanie starodruków, w tym książki, mającej 451 lat.Teraz uczniowie wiedzą, skąd wzięło się powiedzenie ,,przeczytać od deski do deski”…
Wizytę zakończył spacer przez Ogród Botaniczny 🙂

 
Skip to content