12 października 2022 r. społeczność naszej szkoły uroczyście obchodziła XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. W tym dniu, dzieci w stroju galowym, uczestniczyły w apelu, przygotowanym przez uczniów klas: IIIa, IIIb, IVa oraz IVb pod kierunkiem p. katechetki Aleksandry Mikołajek i p. Izabeli Zielińskiej. Dekorację do uroczystego apelu, przygotowały p. Mirosława Dobrzyńska oraz p. Agnieszka Pankiewicz.

          Uczniowie przedstawili historię życia Karola Wojtyły, późniejszego Papieża, w formie wierszowanej, przeplataną śpiewem piosenek: „Nie ma lepszego od Jana Pawła II”, „Jestem dzieckiem Bożym”, „Gdy na morzu wielka burza”, „”Nie ma takiego jak Jezus”. Uczennice klasy IVb, w rytm muzyki, wykonywały taniec ze wstążką. Wszystkie dzieci,
w jednakowych strojach – żółtych bluzeczkach, prezentowały się znakomicie.

        Sala gimnastyczna tętniła życiem i radością z przeżywanego
w szkole Dnia Papieskiego. Wszyscy uczniowie, wraz z nauczycielami, włączali się w śpiewanie okolicznościowych piosenek. Wykonywane gesty, połączyły wszystkie dzieci naszej szkoły, które przyswajały wiedzę o św. Janie Pawle II bawiąc się, śpiewając i tańcząc.

       Na zakończenie, Pani Dyrektor Anna Góra, podziękowała wszystkim za trud włożony w przygotowanie Dnia Papieskiego oraz poczęstowała uczniów słodyczami.

 Aleksandra Mikołajek

 

 
Skip to content