26 października 2022 roku odbył się w naszej szkole finał konkursów plastycznego dla uczniów klas IV-VI oraz poetyckiego dla młodzieży klas VII-VIII pt. „Biskup Chrystian – Założyciel i Patron Grudziądza”. 

W tym roku obchodzimy 800. rocznicę przekazania biskupowi dóbr ziemskich – z Grudziądzem włącznie. Inicjatorem konkursu o biskupie Chrystianie był ks. kanonik Dariusz Kunicki – proboszcz parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Grudziądzu, który uczestniczył w finalnym spotkaniu. Zaczęło się ono od przybliżenia osoby biskupa Chrystiana, jego posługi misyjnej wśród pogan, przez organizatora konkursu – p. Aleksandrę Mikołajek – doradcę metodycznego ODiDZN w Grudziądzu.
Uczestnicy spotkania obejrzeli i wysłuchali „Poetycką opowieść o biskupie Chrystianie i początkach Grudziądza, przygotowaną przez p. Aleksandrę Mikołajek, a także nauczyli się piosenki „Jestem dzieckiem Bożym”, którą wykonywali z odpowiednimi gestami, i która przypomniała nam, że wszyscy kiedyś zostaliśmy ochrzczeni i włączeni do rodziny dzieci Bożych.
Na konkurs wpłynęły 54 prace z Grudziądza i rejonu.

W kategorii klas IV-VI

III miejsce
– Kacper Mucha  ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Grudziądzu
III miejsce – Magdalena Pietrykowska  ze Szkoły Podstawowej nr 17
w Grudziądzu

Wyróżnienia dla Uczniów naszej szkoły:

–  Myroslawa Frolenko
–  Małgorzata Kwaśnik
–  Dominika Śliwińska

Gratulujemy Laureatom konkursu. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani nagrodami. Aby dzieci i młodzież czuły się dobrze w naszej szkole, zostali poczęstowani słodyczami oraz lodami od nadzwyczajnego sponsora.

Szczególne podziękowanie kieruję do Pani Mirosławy Dobrzyńskiej za pomoc w przygotowaniu wystawy prac plastycznych.

Aleksandra Mikołajek

 
Skip to content