Dnia 2. kwietnia obchodzony jest ustanowiony w 2008 roku Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu
i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. W naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodziliśmy 3. kwietnia. Tego dnia uczniowie oraz nauczyciele przyszli ubrani do szkoły w kolorze niebieskim na znak solidarności i akceptacji wobec osób z autyzmem. We wszystkich klasach zostały przeprowadzone zajęcia, podczas których uczniowie mogli poznać świat osoby z autyzmem, dowiedzieć się czym jest autyzm, jakie są jego symptomy oraz jak możemy wspierać osoby z autyzmem. Na koniec dzieci z klas I-III otrzymały kolorowanki, które pięknie pokolorowały, a panie nauczycielki zrobiły wystawę dot. autyzmu. Koordynatorkami tego dnia były panie: Izabela Zielińska, Katarzyna Kępska, Marta Szyszkowska.

 
Skip to content