11 maja odbył się finał Szkolnego Dnia Zdrowego Odżywiania. Z tej okazji uczniowie klas IV, V, VI i VIII rywalizowali w następujących konkurencjach:

– warzywna przekąska,

– wiedza o zdrowym odżywianiu,

– reklama walorów zdrowotnych wybranego warzywa.

Korytarz na pierwszym piętrze został ozdobiony kolorowymi plakatami, które uczniowie wykonywali na godzinach wychowawczych.

Najlepszą wiedzą popisały się dwuosobowe drużyny z klas Va, VIb, VIIIa i IVa. Najciekawsze pod względem smaku i składu zdrowe przekąski zaprezentowały zespoły
z klas IVa, VIa, Vb i VIIIa. Dodatkową atrakcją dla chętnych uczniów był ustny mini – quiz
o prawidłowych nawykach kulinarnych rozgrywany na dużej przerwie. Każdy, kto poprawnie odpowiedział na dwa wylosowane pytania, otrzymywał słodki i zdrowy przysmak.

Wszyscy laureaci otrzymali okolicznościowe dyplomy i drobne upominki rzeczowe. Koordynatorem wydarzenia była nauczycielka biologii i przyrody-pani Katarzyna Zielińska.