ZAJĄCZEK  ODWIEDZIŁ  KLASĘ  IB
W ostatni dzień przed przerwą świąteczną uczniowie klasy Ib  wspólnie z wychowawcą i panią praktykantką przygotowali wielkanocny poczęstunek. Ten dzień miał wyjątkowy świąteczny charakter. Na uczniów w koszyku czekały słodkie upominki od zająca.

OWOCOWA  SAŁATKA
23.03 uczniowie klasy Ib utrwalali wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie na lekcje przynieśli ulubione owoce. Przed przystąpieniem do pracy uczniowie  przypomnieli o zasadach higieny podczas przygotowania posiłku oraz o bezpiecznym posługiwaniu się nożem. Następnie uczniowie
 obierali, kroili,  i mieszali  owoce. Kiedy sałatka były gotowa, odbyła się degustacja. Wszyscy uczniowie ze smakiem zajadali przygotowaną sałatkę owocową.

RZEŻUCHA
Uczniowie klasy Ib dokonali wysiewu zdrowej rzeżuchy. Pierwszaki najpierw samodzielnie wyłożyły do pojemnika ziemię, a następnie wysiały ziarenka rzeżuchy. Uczniowie z zainteresowaniem przystąpili do zadania, następnie każdego dnia bacznie obserwowali  i pielęgnowali na  parapecie swoją kiełkującą rzeżuchę. Po kilku dniach uczniowie zabrali rzeżuchę do domu.

Fotoglaeria

 
Skip to content