Dnia 9 października uczniowie klasy 1a pod opieką O. Sikorskiej i p. M. Dobrzyńskiej uczestniczyli w warsztatach jesiennych w Centrum Edukacji Ekologicznej. Tematem warsztatów było wykonanie ozdoby jesiennej – „Liściastego żołędzia”. Prowadzące najpierw omówiły z dziećmi cechy charakterystyczne obecnej pory roku. Uczniowie mówili, że jesienią jest zimno, szaro, buro, często pada deszcz. Drzewa zrzucają liście, które są w wielu pięknych kolorach. I tutaj panie przedstawiły uczniom cel spotkania. Każdemu uczniowi rozdały tekturowy szablon żołędzia. Następnie kolorowe paski papieru samoprzylepnego. Uczniowie przy pomocy dorosłych wyklejali szablon w odpowiedni sposób. Następnie otrzymali do wycięcia listek dębu, który przykleili na swoją pracę, jednocześnie nakleili wstążkę, która ma być idealnym haczykiem do wieszania ozdoby w wybranym miejscu. Kończąc swoje dzieło dzieci naklejały na szablon żywe listki akacji. Swoje prace mogli zabrać do domu. Po zakończeniu zajęć maluchy wychodziły z CEE z wypiekami na twarzy, bardzo zadowoleni i uśmiechnięci.

fotogaleria