W dniu 8 grudnia uczniowie klasy 1a wzięli udział w festiwalu artystycznym zorganizowanym już 15 raz przez Szkołę Podstawową nr 18. Corocznie szkoła organizuje Przegląd Twórczości zapraszając w swe progi uczniów z przedszkoli i szkół integracyjnych z całego Grudziądza. Klasa 1a wystąpiła z programem artystycznym poświęconym owocom i warzywom. Wcześniej wychowawca podczas wielu prób przygotował dzieci dobierając odpowiednie wiersze, nauczył też maluszki układu tanecznego. Nauczyciel wspierający przygotował przebrania. Za swój występ dzieci zostały nagrodzone oklaskami i prezentami. Klasa otrzymała globus podświetlany, a każdy z uczniów otrzymał słodkości, ozdoby świąteczne pomoce plastyczne – szablony do malowania i plastelinę. Główną ideą przeglądu było uświadomienie uczestnikom, że wszyscy jesteśmy równi oraz to, że zamiłowanie do różnych dziedzin sztuki wśród osób niepełnosprawnych jest takie samo, jak u osób w pełni sprawnych.