Dnia 15 września 2017 r. uczniowie klasy Ia i Ib wraz z opiekunami uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami reprezentującymi Straż Miejską. Zajęcia odbyły się na terenie naszej szkoły. Panie mundurowe zaprezentowały zasady bezpiecznego uczestniczenia w życiu drogowym. Pokazały film o prawidłowym poruszaniu się po drodze będącym uczestnikiem ruchu. Dzieci bawiły się także przy piosence, która uczy na jakim świetle należy przechodzić przez ulicę i kiedy należy stać i być uważnym. Pierwszaki przypomniały także jakie znają pojazdy uprzywilejowane i podały ważne numery telefonów. W trosce o bezpieczeństwo pierwszaków przygotowano odblaskowe upominki. Dzięki nim maluchy będą lepiej widoczne i bezpieczniejsze. Uczniowie otrzymali także kolorowanki tematyczne. Prezenty są wsparciem edukacji i działań profilaktycznych służb mundurowych.

Olivia Sikorska

 
Skip to content