Dnia 27 września uczniowie klasy I a pod opieką p. O. Sikorskiej i p. M. Dobrzyńskiej wspólnie zorganizowali drugie śniadanie. Wcześniej wraz z wychowawcą ustalili kto przyniesie jakie składniki. Na stole pojawiła się sałata, pomidor, ogórek, paróweczka, cebula. Uczniowie pod kontrolą nauczycieli ochoczo zabrali się do pracy. Najpierw umyli rączki i przygotowali miejsce do przygotowania sałatki. Następnie ubrali ochronne rękawiczki aby zachować higienę i czystość podczas pracy. Uczniowie na desce specjalnym nożykiem kroili pomidora, ogórka, cebulkę. Wyznaczona uczennica przygotowała sałatę. Następnie uczniowie po kolei wrzucili składniki do miski, wymieszali i dodali sos. Wychowawca pomógł doprawić sałatkę. W trakcie pracy odwiedziła nas pani wicedyrektor, której bardzo spodobał się wspólny pomysł jedzenia zdrowego drugiego śniadania. Na koniec uczniowie usiedli w ławkach i z chęcią zjedli przygotowaną przez siebie sałatkę. Dzięki wspólnej pracy uczniowie integrują się w zespole klasowym. A zdrowa sałatka uczy nawyków zdrowego żywienia.

Fotorelacja

 
Skip to content