29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Z tej okazji w Naszej szkole, na lekcjach języka polskiego, uczniowie  kl. VIIA, II gim.,IIIgim. czytali wiersze o Wiśle. Czytanie na głos stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo, pobudza wyobraźnię, rozwija umiejętności komunikacyjne, rozbudowuje pamięć, pobudza do kreatywności.

 Uczniowie wykonali również interpretację plastyczną wierszy: Edmunda Wasilewskiego „Płynie Wisła płynie”, Marii Konopnickiej „Oj, czemu ta Wisła”, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Niedziela nad Wisłą”, Józefa Czechowicza „Toruń”, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Mazowsze”, Ludwika Jerzego Kerna „Wisła”, Tadeusza Kubiaka „TU wszędzie Polska”, Wandy Chotomskiej „Twój dom”.

Fotogaleria interpretacji plastycznych wierszy

 
Skip to content