Uczniowie klasy 1a od początku roku szkolnego uczestniczą w wielu projektach ogólnopolskich związanych ze zdrowym odżywianiem i zdrowym stylem życia. Dnia 23 października uczniowie klasy  w ramach projektów wraz z wychowawcą przygotowali zdrowe przekąski na drugie śniadanie. Wcześniej zostali poinformowani o materiałach i produktach potrzebnych do zajęć. Każdy z uczniów był przygotowany. Na lekcję maluszki przyniosły patyczki do szaszłyków i ulubione przez siebie owoce. Dzieci poszły umyć ręce przed wykonaniem zadania, następnie przygotowały swoje miejsce pracy. Rozłożyły podkładki na stół, przygotowały materiały. Pod opieką nauczyciela przygotowały owocowe szaszłyki dobierając swoje ulubione owoce. Na koniec ze smakiem zjedli przygotowane przez siebie smaczne zdrowe drugie śniadanko. Zajęcia upłynęły w bardzo przyjemnej atmosferze. Dzieciom lekcja bardzo się podobała, nie tylko przygotowały smaczne zdrowe przekąski, świetnie się przy tym bawiły, robiły coś wspólnie-integrując zespół klasowy. Dodatkowym atrybutem była bardzo dobra ocena z pracy na lekcji, która zmotywowała do dalszych działań.