Dnia 26 października uczniowie klasy 1a mieli okazję wysłuchać swojej pierwszej lektury realizowanej w klasie I. Wychowawca zdecydował, że zaprosi do współpracy rodziców swoich pociech. Baśń H. Ch. Andersena pt. Calineczka przeczytała uczniom mama Laury Chołodowskiej. Uczniowie siedząc w półkolu z uwagą wsłuchiwali się w tekst czytanej lektury. Po przeczytaniu uczniowie bez problemów przedstawili główne postaci, a także ustalili prawidłowy przebieg wydarzeń. Uzupełnione karty pracy wkleili do zeszytu przedmiotowego. Wykonali też prace plastyczne umieszczając tytułową bohaterkę z plasteliny w łupince od orzecha.

Dzięki integracji zespołu klasowego z rodzicami tworzy się więź emocjonalną. Wspiera się rozwój intelektualny, emocjonalny i poznawczy u dzieci, a przede wszystkim wspiera się działania wychowawcze i relacje rodziców z dziećmi. Takie wspólne czytanie wspiera budowanie więzi, poczucia bezpieczeństwa u dzieci i budowanie poczucia wartości, zachęcanie do wspólnego z rodzicami spędzania czasu wolnego.

fotogaleria