5 listopada corocznie obchodzony jest tak ważny dzień w życiu każdego dziecka. Maluszki z klasy I a i I b także z wielką radością obchodzili to święto. Wielu pierwszaków z tej okazji przygotowało sobie strój wymarzonej postaci z bajki. Pojawiły się księżniczki, wróżki, krasnoludki… i wiele innych postaci. Dzieci uczestniczyły w quizie, który sprawdził wiedzę maluszków dotyczącą bajek i baśni. Śpiewali piosenki z bajek. Gośćmi honorowymi były obie panie dyrektor, które odwiedziły pierwszaków w bajkowych przebraniach i przeczytały maluszkom bajki. Nie mogło zabraknąć też pani bibliotekarz, która w sposób zabawowy zachęcała młodych czytelników do korzystania z księgozbioru szkolnej biblioteki. Wychowawcy klas pierwszych bawili się wyśmienicie, przebierając się w zaczarowane postaci. Atrakcyjności uroczystości dodał przepiękny wystrój przygotowany przez p. M. Dobrzyńską. W rywalizacji quiz – lepsza była klasa Ib, natomiast klasa Ia wygrała w kategorii ilości przebranych dzieci w postaci bajkowe. Zabawy, śmiechu i radości nie było końca….