11 listopada to znacząca data w historii naszego kraju – w 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polacy wyzwolili się spod jarzma zaborców i Polska na nowo pojawiła się na mapie Europy.

Co roku upamiętniamy rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa. Z tej okazji, 9 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez: p. Olgę Jóźwiak  i p. Katarzynę Grohs oraz uczniów klasy III f i III b.  Nauczyciele i uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia związane z okresem zaborów oraz wysłuchać najpiękniejszych wierszy i pieśni patriotycznych. To była wzruszająca i bardzo pouczająca lekcja historii.

Obyśmy My Polacy w swym życiu zawsze kierowali się słowami Cycerona:

Żadne miejsce nie powinno być dla ciebie milsze od ojczyzny.

Fotogaleria

 
Skip to content