W dniu 18 grudnia 2017 w naszej szkole odbyły się Jasełka pod opieką p. Wiolety Nawrockiej, p.Ewy Wojciechowskiej, p. Katarzyny Grohs, p. Mirosławy Dobrzyńskiej. Młodzież gimnazjalna chętnie współpracowała z uczniami klas 1 szkoły podstawowej.
Integracja gimnazjalistów z maluchami znowu nas zaskoczyła. Uczniowie gimnazjum zaopiekowali się dziećmi i pokazali, że potrafią być odpowiedzialni. Pośród pasterzy, dzieci i aniołów byli uczniowie gimnazjum, którzy sprawowali pieczę i kierowali maluchami.
Dzięki wielkiej chęci i zaangażowaniu uczniów Jasełka ukazały wielką wagę Świąt Bożego Narodzenia i wprowadziły wszystkich w klimat świąteczny. Przedstawione były uczniom, rodzicom, nauczycielom Sybirakom oraz emerytom naszej szkoły. Wywołały wiele wzruszeń i zadumy.