Akcja „Marzycielska Poczta”
w Szkole Podstawowej nr 17 im. Sybiraków w Grudziądzu

W grudniu 2017 r. uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy przystąpili do akcji charytatywnej – „Marzycielska Poczta”. Udział w akcji pisania listów i kartek do chorych dzieci został zainicjowany przez wychowawcę kl. II B p. Katarzynę Stąsiek. Okazją do włączenia się w tę szczytną akcję były zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna. Na godzinie wychowawczej uczniowie mogli zapoznać się z profilami „Marzycielskich Dzieci” i wybrać osoby, do których chcą napisać list lub kartkę. Następnie przystąpiły do tworzenia  przepięknych kartek świątecznych, redagowania życzeń i pisania listów. Uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem i z radością można było obserwować ich pracę i włożone w to serce. Młodzież chociaż w taki sposób mogła zjednoczyć się z dziećmi z „Marzycielskiej Poczty”. Dzięki takim akcjom uczniowie naszej szkoły zrozumieli, jak ważna jest bezinteresowna chęć czynienia dobra, poprzez słowa otuchy dla chorego dziecka i wrażliwość otwierająca serce dla tych, którzy tego potrzebują.

Dziękuję naszym uczniom za zaangażowanie oraz wspaniałą postawę!

Organizator akcji w szkole: Stąsiek Katarzyna

Fotogaleria

 
Skip to content