Ścieżka pięciu kolorów segregacji

Dnia 17 stycznia klasa Ia ponownie zagościła w murach Centrum Edukacji Ekologicznej. Tematyka zajęć poświęcona była prawidłowemu segregowaniu odpadami. Prowadząca rozpoczęła lekcję od pytań: „Co to są śmieci? Kto te śmieci produkuje? W jaki sposób te śmieci segregujemy? I dlaczego należy segregować śmieci?”  Następnie korzystając z prezentacji multimedialnej uczniowie uczyli się w jaki sposób segregować śmieci wrzucając odpady do odpowiednich śmietników. Pod koniec zajęć uczniowie sami odczytywali ile lat rozkładają się śmieci źle segregowane lub wyrzucane w nieodpowiednie miejsca. Ostatnim elementem zaplanowanych działań była praca w grupach gdzie dzieci samodzielnie dopasowywały odpady do odpowiednich śmietników.