Dnia 11 kwietnia uczniowie klasy Ia wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez Centrum Edukacji Ekologicznej. Celem zajęć było zdobycie wiedzy na temat jednego ze zwierząt chronionych żyjących na terenie naszego miasta. Prowadząca wykorzystując prezentację multimedialną omówiła budowę zwierzęcia. Wskazała na najważniejsze funkcje ciała bobra potrzebne mu do życia. Wskazała środowisko w jakim żyje zwierzę, co je, jak poluje i jak się broni. Zwróciła szczególną uwagę na to, iż bóbr jest zwierzęciem chronionym. Dzieci obejrzały także eksponat zwierzęcia. Każdy z uczniów miał okazję zobaczyć kawałki drzew, które ogryzał bóbr. Na koniec zajęć uczniowie otrzymali książeczki, w których wspólnie rozwiązali quiz nt. bobra, uzupełnili rozsypanki wyrazowe i pokolorowali rysunek bobra.

fotogaleria

 

 

 
Skip to content