Dnia 11 września uczniowie klas IIa i IIb udali się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego z okazji Dnia Pieczonego Ziemniaka. Podczas wycieczki uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem gospodarstwa wiejskiego. Poznali sposoby hodowli zwierząt, tj. kucyki, kozy, owce, króliki osły, koty i psy. Utrwalili nazwy zwierząt i ich potomstwa. Kształcili postawę szacunku dla ludzi i przyrody. Poza zdobyciem nowej wiedzy i jej utrwaleniem, dzieci uczestniczyły w Święcie Pieczonego Ziemniaka – zajadając się ziemniakami pieczonymi z ogniska i kiełbaskami. Wolny czas na świeżym powietrzu spędziły również bawiąc się na trampolinach, w basenie z kulkami, zjeżdżając na zjeżdżalniach, grając w tenisa stołowego i badmintona. Bezpiecznie, z zachwytem, wypiekami na twarzy i uśmiechem od ucha do ucha powróciły do szkoły.

 
Skip to content