W dniach od 14 do 18 stycznia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 17 w Grudziądzu odbyły się półkolonie zimowe dla dzieci ze wszystkich grudziądzkich szkół. W naszej szkole na uczniów czekało wiele atrakcyjnych zajęć, wycieczek i wyjść, z których chętnie korzystali z zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy.

W programie półkolonii zaplanowano cykl zajęć, gier i zabaw integracyjnych, m.in. Poznajmy się bliżej”, „Jesteśmy zgraną grupą”, „Wspólne działania i zabawy słowne”, „My i inni – zapoznanie ze zwyczajami mieszkańców innych krajów i uczniów w innych szkołach”. Dwukrotnie odbyły się zajęcia z zakresu profilaktyki. Były to warsztaty prowadzone przez Straż Miejską na temat bezpieczeństwa oraz zajęcia z serii „Sieciaki” z zakresu cyberprzemocy.

Dzieci brały udział w wielu atrakcyjnych wyjściach poza teren szkoły:
Zajęcia jumping na Marinie
Wyjście do kina Helios na seans pt. „Marry Poppins powraca”
Zabawy i eksperymenty w Centrum Zabaw „Galaktyka”
Seans i obserwacje w grudziądzkim Planetarium
Warsztaty w muzeum grudziądzkim pt. „Podróż do antyku – maski teatralne”
Zwiedzanie Komendy Straży Pożarnej, wykład o zagrożeniu czadem
Warsztaty pt. „Ferie z robotem lego”
Wyjście do McDonalda
Spacer do Parku Botanicznego i na Błonia Nadwiślańskie.

Uczestnicy półkolonii z wielkim zaangażowaniem i talentem wykonywali kreatywne prace plastyczne i techniczne pod kierunkiem swoich wychowawców, m.in. laurki dla swoich babć i dziadków. Wiele emocji i śmiechu wywoływały gry i zabawy sportowe, które odbywały się w szkolnej sali gimnastycznej. Miła atmosfera oraz integracja grup spowodowały, że zawiązały się wśród dzieci nowe przyjaźnie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom półkolonii i ich Rodzicom za bardzo pozytywne opinie na temat przygotowania i organizacji półkolonii. Cieszymy się, że 5-dniowy pobyt w Szkole Podstawowej nr 17 wywołał tyle entuzjazmu i radości wśród dzieci oraz chęć uczestnictwa we wszystkich zaproponowanych formach spędzania czasu wolnego.

Zobacz fotogalerię