Dnia 9 października 2019 r. społeczność naszej szkoły uroczyście obchodziła Dzień Papieski. W tym dniu, dzieci w stroju galowym, uczestniczyły w apelu, przygotowanym przez uczniów kl. IIa, IIb, IIIb pod kierunkiem p. katechetki Aleksandry Mikołajek. Uczniowie przedstawili historię życia Karola Wojtyły, późniejszego Papieża, w formie wierszowanej, przeplataną śpiewem pieśni: „Nie ma lepszego od Jana Pawła II”, „Bóg kocha mnie takiego, jakim jestem”, „Tak, tak, Panie, Ty wiesz, ze Cię kocham”, „”Zabierzesz mnie na drugi brzeg”. Dzieci grały również na instrumentach, takich jak: bęben, trójkąt, tamburyn, grzechotki … Uczennice klasy IIIb, w rytm muzyki, ze światełkiem w dłoni, wykonywały taniec ze wstążką. Wszystkie dzieci, w jednakowych strojach – żółtych bluzeczkach i czerwonych czapkach, prezentowały się znakomicie.
Zaproszeni rodzice, również włączali się we wspólny śpiew
karaoke, razem z wykonującymi piosenki uczniami. Gesty do piosenek połączyły wszystkie dzieci naszej szkoły, które przyswajały wiedzę o św. Janie Pawle II bawiąc się, śpiewając i tańcząc.
Na zakończenie, pani katechetka zaproponowała uczniom
do rozszyfrowania test z ukrytymi w obrazkach informacjami o Ojcu Świętym Janie Pawle II. Dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki. Pani Dyrektor Anna Góra, podziękowała wszystkim za trud włożony w przygotowanie Dnia Papieskiego oraz poczęstowała dzieci 

słodyczami.

 
Skip to content