,,Różaniec – to skarb, który trzeba odkryć” mówił św. Jan Paweł II. Aby słowa papieża nie poszły w zapomnienie, w  naszej szkole uczniowie wzięli udział w konkursie różańcowym.

W październiku 2019 r. został ogłoszony dla uczniów naszej szkoły konkurs na wykonanie ,,Najpiękniejszego różańca”. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci modlitwą różańcową i zachęcenie ich do częstego jej odmawiania.

Konkurs polegał na przygotowaniu przez uczniów różańców
z dowolnego materiału. Cieszył się on dużą popularnością. Wykonując różaniec, dzieci wykazały się ogromną pomysłowością. Uczniowie do wykonania różańca wykorzystali różne materiały. Były różańce z dzikiej róży, jarzębiny, żołędzi, kasztanów, kolorowych koralików oraz różańce wykonane z surowców wtórnych. Komisja, która oceniała prace uczniów, miała nie lada problem. Wszystkie różańce były piękne i pomysłowe. Ostatecznie komisja postanowiła wyróżnić wszystkie prace dzieci, biorących udział w konkursie.

Organizatorem konkursu i sponsorem nagród była p. katechetka Aleksandra Mikołajek.