W dniach 25 – 31.10.2019 roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. W tych dniach szczególnie wspominamy bliskich zmarłych, pamiętamy również o tych, którzy zapisali się w historii Polski i lokalnej. Głównym celem tej inicjatywy jest pamięć o  postaciach i wydarzeniach ważnych dla Grudziądza.

W ramach akcji „Szkoła pamięta” nauczyciele naszej szkoły wraz uczniami:

  1. Odwiedzili groby osób zasłużonych i cenionych dla Grudziądza.
  2. Odwiedzili lokalne miejsca pamięci i zgłębiali ich historii.
  3. Odwiedzili grób zmarłej nauczycieli z naszej szkoły.
  4. Zapalili znicze na zapomnianych, zaniedbanych grobach.

 Społeczność Szkoły Podstawowej nr 17 im. Sybiraków w Grudziądzu pielęgnuje pamięć o historii narodowej i lokalnej!

 
Skip to content