W środę 30 października 2019 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Zaproszonych gości, grono pedagogiczne, rodziców oraz pierwszoklasistów serdecznie powitała dyrektor szkoły pani Anna Góra. Podkreśliła, iż pierwszoklasiści przeżywają swój najważniejszy dzień w szkole, gdyż złożone ślubowanie na sztandar będzie świadectwem przyjęcia ich w poczet uczniów naszej szkoły. Zaznaczyła też, że czeka ich sumienna nauka pisania, czytania, liczenia i odrabiania zadań domowych.          

     Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali wiersze, piosenki w języku polskim i angielskim, wyliczankę oraz przeszli test wiedzy i sprawnościowy. To był egzamin, który zdali na szóstkę.

     Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 17 im. Sybiraków w Grudziądzu.

     Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i niespodziankę w postaci Rogów Obfitości, wypełnionych  smakołykami, przygotowanych dzięki rodzicom i wychowawcom. Po zakończeniu części oficjalnej zaproszono dzieci i ich rodziców do degustacji tortu przygotowanego specjalnie na tę okazję. Uroczystość zakończyła się pamiątkowym zdjęciem uczniów klasy Ia, Ib z wychowawczyniami i panią dyrektor.

     Piękną, jesienną oprawę plastyczną uroczystości przygotowały panie: Magdalena Kobylacja, Izabela Zielińska, Katarzyna Stąsiek. Serdeczne podziękowania należą się również p.Ewie Wojciechowskiej, Mirosławie Dobrzyńskiej oraz uczniom z klasy V:  Sandrze Koper, Kindze Warsińskiej, Sewerynowi Madziąg, Agacie Zalewskiej, Zuzannie Lewandowskiej, Ewie Wiśniewskiej, Damianowi Rabanowskiemu, Filipowi Woźniakowi, Markowi Neumanowi.

Dziękujemy.

 
Skip to content