W dniach 5-6 listopada klasa uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wybrali się do Bydgoskiej Fabryki bombek. Zapoznali się z procesem powstawania ozdoby choinkowej, a także pogłębili wiedzę dotyczącą tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Zwiedzali Muzeum Bombek. W trakcie warsztatów mieli tak stworzone warunki, które umożliwiły dzieciom rozwijać zdolności i odczuwanie radości z podejmowanej aktywności umysłowej i plastycznej. Wykonując samodzielnie ozdoby choinkowe rozwijali inwencję twórczą i sprawność manualną. Po zakończonych warsztatach otrzymali wykonane ozdoby, a także wcześniej przygotowane bombki imienne. Na koniec, żegnając się z Fabryką bombek, uczniowie mieli okazję zakupić ozdoby choinkowe dla bliskich.