Dnia 7 listopada uczniowie klasy 3a, zaprezentowali się jako zespół klasowy śpiewając pieśni patriotyczne w Teatrze Grudziądzkim. Wspólnie odśpiewali „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani” i „Rotę” M. Konopnickiej. Wcześniejszym próbom nie było końca. Przesłaniem uroczystości było połączenie pokoleń oraz wzmocnienie w uczestnikach patriotyzmu poprzez  odśpiewanie pieśni opowiadających o historii naszego kraju. Celem konkursu było m. in. propagowanie treści pieśni patriotycznych, które opisują ważne wydarzenia historyczne, sławią polskich bohaterów czasów walki o suwerenność, pielęgnowanie  rodzimej kultury i języka. Pierwszy występ przed tak znamienitą publicznością nie wpłynął na jakość wykonanych utworów. Uczniowie uśmiechnięci, z wysoko podniesioną głową zaprezentowali swoje umiejętności i wprowadzili publiczność w stan skupienia, zadumy i refleksji….

Za swój występ otrzymali podziękowanie od Prezydenta Miasta Macieja Glamowskiego.