We współczesnej szkole film i inne media to ważne narzędzie edukacyjne. Umiejętnie wykorzystywane, w dużym stopniu przyczyniają się do unowocześnienia procesu nauczania-uczenia się. Nie zawsze jednak musi mieć charakter tylko dydaktyczny. Czasem potrafi posłużyć jako rozrywka i rozwój kompetencji społeczno-kulturalnych. Jednakże nie można , iż wyjście do kina ma także na celu integrację zespołu klasowego i szkoły. Dnia 2 grudnia uczniowie klas Ia, Ib, III a otrzymali swój pierwszy prezent Mikołajkowy i wybrali się do kina na film „Kraina Lodu 2”. Podczas seansu uczniowie dowiedzieli się: Czy wyprawa głównych bohaterów odmieni ich życie? Czego się podczas niej dowiedzą? Jakie przygody przeżyją? A może zdobędą wiedzę dlaczego Elsa urodziła się obdarzona magiczną mocą? Uczniowie ze skupieniem i z wypiekami na twarzy obejrzeli film,m a także głową pełną wrażeń wrócili do szkoły.

 
Skip to content