Dnia 3 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 17 w Grudziądzu obchodzono Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Celem obchodów było przybliżenie całej społeczności szkolnej problemów osób niepełnosprawnych, czyli tych, u których występują ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu spowodowane obniżeniem sprawności fizycznej lub psychicznej. Obchody tego dnia są również okazją do zwiększenia świadomości o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia.
W szkole zrobiono gazetki na tą okazję, w klasach przedstawiono prezentacje na temat Osób Niepełnosprawnych oraz omówiono w jaki sposób można tym osobom pomóc w funkcjonowaniu na co dzień. Została również przedstawiona scenka przez dzieci z idącym chorym starszym człowiekiem i poruszającymi się dziećmi na przejściu dla pieszych oraz jadące 2 auta. Scenka była przedstawiona dzięki wypożyczonym elementom zestawu „Autochodzik” od Straży Miejskiej.
Koordynatorami tego przedsięwzięcia były: Izabela Zielińska, Mirosława Dobrzyńska i Katarzyna Stąsiek.
 
Skip to content