Dnia 23.01.2020r. w naszej szkole odbyło się niezwykłe spotkanie z panami policjantami i psami policyjnymi. Podczas spotkania pan policjant omówił rolę policyjnego psa w wykrywaniu przestępczości, czy poszukiwaniu zaginionych. Wszyscy podziwiali krótki pokaz umiejętności psa, który chętnie wykonywał polecenia policjanta.

Najważniejszym punktem spotkania było przedstawienie zasad właściwego zachowania dzieci podczas ataku psa z pokazem postępowania oraz wyjaśnienie reguł prawidłowego zachowania w pobliżu psa i sposobu podchodzenia do niego. Policjanci pokazali pozycje obronną podczas ataku psa. Należy pamiętać, że nie wolno uciekać i nie wolno patrzeć psu w oczy. Gdy pies zaatakuje należy przyjąć pozycję „żółwia’. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali policyjnych rad.

Na zakończenie nasz dzielnicowy policjant omówił zasady bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych m.in. na lodzie czy stoku. A w prezencie wręczył każdemu uczniowi ulotkę dla utrwalenia tych zasad.

Policjanci, którzy gościli dzis u nas to:
aspirant sztabowy Sławomir Jaworski
młodszy aspirant Piotr Chyła 
sierżant sztabowy Grzegorz Angowski.

Bardzo Panom dziękujemy za interesujące informacje i pokazy.

 
Skip to content