Nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 zaangażowali się w akcję związaną z upamiętnieniem Święta odzyskania przez Polskę niepodległości oraz dnia zadusznego.
W związku z tym przeprowadzono liczne działania. Pod okiem pani Izabeli Zielińskiej oraz Mirosławy Dobrzyńskiej powstały gazetki na korytarzach szkolnych. Pani Dobrzyńska zaangażowała także dzieci do wykonania prac plastycznych związanych z zaduszkami. Uczniowie klasy 3b wraz z opiekunem, panią Ewą Wojciechowską, uprzątnęli i zapalili znicze w miejscach pamięci (obelisk, tablica pamiątkowa) na terenie naszej szkoły dotyczącej patrona szkoły – Sybiraków. 10 listopada we wszystkich klasach została przedstawiona prezentacja przygotowana przez panią Małgorzatę Zielińską, Ewelinę Świerkowską, Aleksandrę Mikołajek i Monikę Oczyńską dotyczącą Święta Niepodległości, a także miejsc pamięci na terenie naszego miasta.

Pan Krzysztof Ciosmak przygotował Wam krótki dokument z którym warto sie zapoznać: 

10 ważnych dat z historii Grudziądza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach akcji „Szkoła pamięta” uczniowie naszej szkoły wykonali prace plastyczne, dziękujemy w szczególności tym najmłodszym uczniom.

 

 
Skip to content