Dnia 1 czerwca uczniowie z klasy 1a uczcili swoje wielkie święto – Dzień Dziecka. W tym dniu było dużo swobody, niespodzianek i radości. Nie zabrakło atrakcji. Z samego rana pierwszaki pod opieką wybrały się do kina na film animowany „Kurdowie 2”. Po powrocie do szkoły wspólnie obejrzeli zaprzyjaźnioną przez cały rok szkolny Edukredkę, która dzisiaj zainspirowała maluchy opowieścią nt. dzieci z różnych stron świata. Zwrócili uwagę na to, że niezależnie jaki mają kolor skóry, włosów, czy są otyli czy szczupli, bogaci czy biedni wszyscy są tacy sami. Każde dziecko ma rodzinę, jest kochane i ma prawo do szczęścia. Zapamiętali też, że mają nie tylko prawa, ale też obowiązki. Kolejną atrakcją była pyszna, pachnąca i gorąca pizza, którą chętnie wszyscy zajadali. Na koniec każdy z pierwszaków pochwalił się jak spędzi ten dzień z rodziną i jakie niespodzianki czekają ich w domu. Po suto zastawionym stole dzieci spędziły ostatnie chwile tego dnia w szkole rysując kolorową kredą na boisku szkolnym. Szczęśliwi i zmęczeni i pełni wrażeń powrócili do domu. I takiego beztroskiego dzieciństwa im życzymy! Opiekunowie klasy 1a

 
Skip to content