W dniu 16 października w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie klasy 7a uczestniczyli w wirtualnej wycieczce zawodoznawczej  organizowanej z ramienia Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej do fabryki Mondi Świecie S.A., która wytwarza papier do produkcji tektury falistej i opakowań. Podczas prezentacji w formule on-line, pani zaprezentowała przedsiębiorstwo i opowiedziała uczniom o oczekiwaniach wobec przyszłych pracowników oraz możliwości rozwoju zawodowego w firmie w czasie praktyk i stażu, a także po zakończeniu nauki w szkole. Uczniowie mogli zobaczyć filmiki i zdjęcia przedstawiające specyfikę pracy oraz samą fabrykę.

Spotkanie zostało przez uczniów przyjęte bardzo pozytywnie, zważając, że niedługo staną przed wyborem swojej drogi zawodowej, zatem tego typu spotkania mogą wesprzeć ich w świadomym wyborze.

Jeżeli chcesz poszerzyc swoje informacje zajrzyj na stronę fabryki klikając w poniższy obrazek